De lange periode van het verspreiden van nieuws naar landen in het buitenland onder restrictieve regimes is misschien toch niet voorbij voor Voice of America.
VOA is succesvol in zijn rechtszaak tegen het besluit van de Amerikaanse overheid om de internationale nieuwsdienst te ontmantelen. Werknemers bij VOA behoorden tot een aantal internationale nieuwsdiensten binnen het Amerikaanse Agency for Global Media die te horen kregen dat ze uit de lucht werden gehaald en op administratief verlof werden gestuurd.
Reagerend op een rechtszaak door een groep VOA-werknemers, ondernam een federale rechter in Manhattan op 28 maart actie om de opdracht van het Witte Huis te stoppen. De rechter van het Amerikaanse districtsgerecht noemde de actie van het agentschap “een klassiek geval van willekeurige beleidsvorming.” Radio Free Asia, een andere internationale nieuwsorganisatie, probeert ook rechtszaken aan te spannen om de sluiting te stoppen.
Ondertussen werd de nieuwsdienst Radio Free Europe/Radio Liberty gespaard van zijn eigen aangekondigde sluiting nadat een andere Amerikaanse districtsrechter oordeelde dat de voortzetting van deze nieuwsdiensten in het algemeen belang was. De financiering is inmiddels hersteld tot het einde van het huidige federale begrotingsjaar. Radio Free Europe/Radio Liberty is sinds het begin van de Koude Oorlog in de lucht.
Read More PI4RAZ